КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПОЧВИ BioBizz Light Mix 50L - слабо-збогатена почва

BioBizz Light Mix 50L - слабо-збогатена почва

Цена: 1,000.00ден
  • Код:
    194
  • Тежина:
    15.200 кг

Light-Mix е идеален субстрат за органски земјоделски производители, кои сакаат да имат контрола над растењето на нивните растенија, преку примена на течни ѓубрива (од самиот почеток).

Растечката околина е еден од главните елементи во растечкиот свет! Одгледувањето на почвата е еден од најбезбедните методи на кои секогаш може да се потпрете за одлични резултати.

За секој вид растение, вклучително и за тешки хранилки, поголеми количества ѓубрива можат да се даваaт ако е неопходно, без страв од претоварување на почвата и причинувајќи прекумерно израсходување на хранливи материи.

EC: 1.2 
PH 6.1 - 6.3
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете BioBizz Light Mix 50L - слабо-збогатена почва или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови