КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА METROP AminoRoot+ 1L - стимулатор за корен

AminoRoot+ 1L - стимулатор за корен

Цена: 2,770.00ден
 • Код:
  1577
 • Тежина:
  1.100 кг

Коренов и растечки стимулатор Metrop Root +.

 

Претставува растителен екстракт со висок квалитет, кој ги содржи сите аминокиселини и витамини, неопходни за растење на корените и растението кај секој тип одгледување. Metrop Root + може да се меша со инсектициди, хербициди, фиторегулирачки ѓубрива со исклучок на тие кои содржат аминокиселини, добиени со хидролиза.
Поради силно проникнувачките својства на Metrop Root +, ефектите од другите соединенија, применети истовремено се умножуваат.

Внимавајте да не предозирате!Производот е силно концентриран.

Предности:

 • Го стимулира образувањето на корени;

 • Го стимулира производството на коренови влакна;

 • Ја зголемува отпорноста кон заболувања;

 • Ја зголемува отпорноста на стрес;

 • Обновува стресни резници;

 • Го стимулира производството на коренови хормони;

 • Го стимулира производството на ензими;

 • Може да се апсорбира директно, без интервенција од ензими;

Стимулансите на коренот помагаат за побрз и подобар развој на кореновиот систем. Корените се најважните единици одговорни за апсорпција на хранливи материи и ги прикачуваат растенијата на почвата. Добар стимулатор на коренот ја одржува областа на коренот здрава и чиста во текот на целиот животен циклус.
 

Metrop се концентрирани, био-минерални течни ѓубрива кои содржат некои од најдобрите макро- и микроелементи.Нејзиното мото е „Не купувај вода, купи концентрирани ѓубрива“. без разлика дали растенијата растат во почва, кокос или хидропоничен систем, без оглед на нивото на култивирање - хоби или професионално.

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете AminoRoot+ 1L - стимулатор за корен или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Примена :

Од 1-виот ден на растење, применувајте секој ден во траење од 3 седмици.

8ml/10L 

Овој производ треба да се чува на темно место, без опасност од замрзнување. Во случај на контакт со очите, во концентрирана форма, исплакнете ги очите со вода.

Протресете го добро пакувањето.

Metrop Root +  е биолошки разградлив.

Држете на места, недостапни за деца!


Да не се надминува препорачуваната доза!

Нашите водечки брендови

Нови продукти