КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА GENERAL HYDROPONICS/TERRA AQUATICA ЗА КОРЕН SubCulture 25гр. - додаток за корен

SubCulture 25гр. - додаток за корен

Цена: 3,560.00ден
  • Код:
    1568
  • Тежина:
    0.030 кг

Subculture е корисна мешавина од микроорганизми, кои ја штитат кореновата  маса и патогената габична зона, создавајќи заштитна бариера и инхибиција  на растот и размножувањето.

 

Како функционира?

 

Subculture  ја опфаќа целата коренска маса со мицела која ги спречува патогените да се хранат и растат. Subculture има втора и многу суштинска функција!  Оваа специфична комбинација на бактерии се распаѓа во органска материја и го трансформира потенцијалниот патоген извор во ѓубривото кое содржи минерални соли лесно достапни за растенијата

 

Кога и како да го користите?

 

Природнен100% органски третман!Во хидропоника, препорачуваме да го користите со BioFiltre , уред кој создава услови за репродукција на микроорганизми, благодарение на мали гнезда каде што сакаат да се гнездат и кои им овозможуваат да останат живи и здрави колку што е можно подоло.


Друга опција која ја исклучува употребата на BioFiltre е да се меша 10% кокос и 90% цреша, а потоа да се додаде Subculture во мешавината.

Стимулансите на коренот помагаат за побрз и подобар развој на кореновиот систем. Корените се најважните единици одговорни за апсорпција на хранливи материи и ги прикачуваат растенијата на почвата. Добар стимулатор на коренот ја одржува областа на коренот здрава и чиста во текот на целиот животен циклус.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете SubCulture 25гр. - додаток за корен или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Дозирање:

 

а превенција и лекување - 10 g / 150 L на секои 6 недели
За почва и кокос - една апликација е доволна

 

Може да се користи за садење семе, во вода, во почвата, или директно во хидропоничниот биофилтер.

Нашите водечки брендови