КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ATAMI ОСНОВНИ ЃУБРИВА ATA AWA MAX A+B 1L - минерално ѓубриво за цветање со хидропоника

ATA AWA MAX A+B 1L - минерално ѓубриво за цветање со хидропоника

Цена: 950.00ден
  • Код:
    1541
  • Тежина:
    2.200 кг

Ова ѓубриво е специјално разработено од Atami за хидропони системи, NFT системи, како и за "резервоари" (DWC) и рециркулирачки хидро системи.

AWA Max А + B автоматски го регулира рН-то, што означува, дека нема потреба од корекција, што пак од своја страна води до побрзо и балансирано цветање. Со повторното искористување на разтворот, растението ги прима истите хранливи материи неколку пати. Благодарение на комплексната формула на AWA Max А + B, растението го добива оптималниот режим на исхрана за време на целата фаза на цветање.

 

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете ATA AWA MAX A+B 1L - минерално ѓубриво за цветање со хидропоника или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Примена: Измешајте подеднакви делови од A и B со вода за време на цветањето. Препорачлива температура на водата 21-25 C. Одлични резултати во комбинација со Bloombastic.

Дозирање: А и Б 1-4ml/L вода хранливи материи

NPK вредност: ATA Awa Max A: 2-0-6 (т / т) ; АТА Awa Макс Б: 0-4-3 (т / т)

Внимание: Чувајте го на собна температура. Протресете го добро пред употреба. Да се чува далеку од деца. Да не се голта. Во случај на контакт со очите или кожата задолжително да се исплакне со ладна вода.

Нашите водечки брендови