КОШНИЧКА

0 артикла
Дома АКСЕСОРИ-ДОДАТОЦИ ПУЛВЕРИЗАТОРИ/ПОЛЕВАЊЕ Watering wand - стап за наводнување со неколку начини

Watering wand - стап за наводнување со неколку начини

Цена: 1,380.00ден
  • Код:
    1298
  • Тежина:
    0.400 кг

Уживајте во комфортот додека во исто време ги наводнувате вашите растенија!

 

Овој распрскувач од 60 см обезбедува широк опсег за да се елиминира истегнување и навалување, што честопати се поврзува со наводнување - добар избор за тесни места. Меката рачка обезбедува удобен зафат. Голем, лесен за употреба механизам за исклучување дозволува да се прилагоди стапката на проток без постојано стегање на раката што е побарано од костерите на активирањето. Со над 400 дупки, прекинувачот за вода со дијаметар од 5.08 см обезбедува вкупна стапка на проток од 40L во минута.

Заменливиот прекинувач за вода овозможува промени на крајот на алатот, со дополнителни прекинувачи на резервна вода како што се Redhead 1000 или Lemonhead 750. Направени со трајна ABS пластика и конструкција од не'рѓосувачки челик.

 

Карактеристики:

-60 см долга алуминиумска цевка
-Фалсификувани врски за месинг
-Отпорен ABS и не'рѓосувачки челик
-Над 400 микро фини дупки за најлесното наводнување
-Дијаметар на главата 5,08 см
-Целосна стапка на проток од 40L во минута

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Watering wand - стап за наводнување со неколку начини или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови