КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ РЕФЛЕКТОРИ ЗАТВОРЕНИ РЕФЛЕКТОРИ СО ЛАДЕЊЕ Monster Warriors Ф150 - разладувачки рефлектор за сијалици 400W - 600W

Monster Warriors Ф150 - разладувачки рефлектор за сијалици 400W - 600W

Цена: 11,660.00ден
  • Код:
    1194
  • Тежина:
    1.000 кг

Monster Warriors Ф150 водушно разладувачки рефлектор за 400W, 600W и 1000W натриумови (HPS) и метал халидни (MH) сијалици.

 

Рефлектира до 99% од светлината.

- Големина на рефлекторот: 60 х 62 х 30см

- Големина на отворите е Ф150

 

 

Главната функција на рефлекторот е да ја рефлектира светлината кон растенијата, да ја покрие максималната површина и да ја рефлектира максималната светлина од сијалицата. Затворените рефлектори не само што нудат рамномерно распрскување на светлината врз растенијата, туку и ладење на сијалиците кои развиваат голема температура.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Monster Warriors Ф150 - разладувачки рефлектор за сијалици 400W - 600W или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови