КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ ЛАМПИ CFL ЛАМПИ Elektrox FLOWER 250W CFL - сијалица за цветање

Elektrox FLOWER 250W CFL - сијалица за цветање

Цена: 5,770.00ден
 • Код:
  1102
 • Тежина:
  1.100 кг

Elektrox FLOWER 250W енерго-штедлива сијалица Е40 за цветање со вграден дросел (се вклучува директно на мрежата со фасонката Е40). Овие сијалици се со ниска потрошувачка на енергија и осигуруваат безбеден раст за време на вегетацијата, благодарение на широкиот светлосен спектар.

 

Спецификации:

 • Моќност: 250 W
 • Температура: 2700 K
 • Напон: 6 U
 • E40 фасонка
 • Вграден, електронски дросел
 • Лумени: 11000lm

 

 

Растот, плодовите, издржливоста, па дури и времето на цветање на растенијата се целосно зависни од светлината што ја добиваат. Квалитетот и интензитетот на светлината како и времетраењето на осветлувањето се исклучително важни! Изградбата на правилен систем на осветлување ќе ви гарантира одлични резултати!

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Elektrox FLOWER 250W CFL - сијалица за цветање или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови