КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ВЕНТИЛАЦИЈА Cezio - индустриски овлажнител

Cezio - индустриски овлажнител

Цена: 41,510.00ден
  • Код:
    2687
  • Тежина:
    9.500 кг

Cezio е идеален за мали или средни апликации или за употреба во области каде што тивката работа е задолжителна

 

Цврст и лесен за одржување центрифугален овлажнител со лесна инсталација. Тој е погоден за хемиска дезинфекција и неутрализирање на миризбата. Произведува магла која брзо се апсорбира од атмосферата. Ниска потрошувачка на енергија. Работи во опсег од 3.5L до 6.5L на час. Наменет воглавно за професионални производители(12 лампи и повеќе) кои ја разбираат потребата за контрола на влажноста.

Работи тивко и нема да ве држи будни. Сувата магла е идеална за оранжерии, простории за ртење, индустрија за цигари, лабаратории, складови и др. Cezio е најдобар за мали еколошки апликации.ж

Карактеристики:
-2 GPH Cezio брзо се лади и навлажнува, а неговата мала потрошувачка заштедува многу трошоци за енергија
-Не е потребно жици, иде директно во стандарден електричен приклучок(220V/50Hz или 115V/60Hz)
-Мора да биде сврзан директно со водоснабдувањето. Внатрешен пливачки вентил кој автоматски го полни резервоарот со вода
-Се поврзува со стандардни 6 мм OR1 / 4 "OD цевки
-Лесен за инсталирање(поврзете се на чешма или резервоарот за вода)
-Различни опции за монтирање(може и на ѕидови)
-Лесна рачка за носење
-Беспрекорна едноставна структура(висока издржливост)
-Погоден за дрвени продукти, електроника, текстил, фабрики за цигари, магацини со ниска температура и култивирање на печурки
-Навлажнува до 75m2 
-Многу ладна влага за простории за складирање и истражувачки комори до 93m2
-За максимална магла и цирклуација користете без долно и горно куќиште, како и главата за магла
-Маглата ќе дојде 1.2-1.5m над уредот
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Cezio - индустриски овлажнител или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Карактеристики:
-Опсег: 100-150m2
-Напојување: 110V или 220V/50Hz или 60Hz
-Големина на честички: 5-20 микрони
-Потрошувачка на енергија: 90W
-Капацитет на навлажнување; 3000cm3/h-5000cm3/h
-Притисок на наводнување: 5kg/cm2
-Димензии: 389x389x455mm

 

Нови продукти

Нашите водечки брендови