КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ГРОУБОКСОВИ HOMEBOX AMBIENT HOMEbox Ambient R240 240x120x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

HOMEbox Ambient R240 240x120x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 29,920.00ден
 • Код:
  1555
 • Тежина:
  31.000 кг

Новата производна линија Ambient е на располагање во сите познати големини, кои варираат од верзијата на минијатурни Q30 до големи Q300.

 

Сите модели располагаат со испитаните технички карактеристики на HOMEbox®, но во дополнение располагаат и со појачана интегрирана база. За производителите кои располагаат со малку повеќе место, Ambient R240 е одлична можност за одгледување на здрави и убави растенија.Природно HOMEbox® Ambient R240 доаѓа со специјалниот PAR+ оптимизиран паметен материјал, за создавањето на ултимативната внатрешна растечка средина.

- Високотехнолошко германско проектирање и инженеринг
- Цврсти, безбедни за растенијата материјали, кои обезбедуваат долг експлоатацион живот
- Променлива водоотпорна основа
- Тврда основа, која се зафаќа за боксот со посредство на патент
- Дупли страничен достап

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете HOMEbox Ambient R240 240x120x200cm - гроубокс за одгледување на растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Карактеристики:

 • Димензии: 240 х 120 х 200 см
 • Простор за одгледување: 2.88 m2
 • Цевка: + 100 мм (4 ") х 4 бр
 • Цевка В: + 200 mm (8 ") х 2 бр
 • Цевка C: + 250 (10 ") х 2 бр 
 • Цевка D: + 300 мм (12 ") х 2 бр
 • OmniFlow-Air Vent: Ø 250мм (10 ") х 4 бр
 • Максимален капацитет: 150 кг

Нашите водечки брендови