КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА GENERAL HYDROPONICS/TERRA AQUATICA ОСНОВНИ ЃУБРИВА GHE FloraNova Grow 1L - минерално ѓубриво за раст

GHE FloraNova Grow 1L - минерално ѓубриво за раст

Цена: 1,710.00ден
  • Код:
    1124
  • Тежина:
    1.150 кг

FloraNova  е  високотехнолошко ѓубриво кое има концентрација на суво ѓубриво и леснотија на течноста.

 

Оваа уникатна формула на фино прочистени минерали и природни додатоци ги комбинира придобивките од хидропоничките и органските хортикултурни методи. Ги комбинира сите елементи неопходни за одгледување на хидропони, плус таа е екстремно концентрирана. Многу мала количина на FloraNova, измешана со свежа вода, ќе им обезбеди на вашите растенија соодветна нутритивна програма за нивниот развој. FloraNova одлично делува како во хидропониски средини, така и во мешавина на почва. 

 

Користете FloraNova Grow во текот на вегетативната фаза за да го подобрите структурниот и фолијарниот раст. Погоден за сите методи - почва, хидро, аеро, кокос.

 

Без разлика дали одгледувате во почва, кокос или хидро, ние често земаме здрави хранливи состојки здраво за готово, а најмногу се фокусираме на производи како што се PK стимуланси, засилувачи, и додатоци. Но, основната хранлива материја е основата што ја бара вашето растение во раните фази од својот живот - па затоа веројатно заслужува поголемо внимание отколку тоа што го даваме.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете GHE FloraNova Grow 1L - минерално ѓубриво за раст или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

 

За овошје и зеленчук - веднаш штом се појават првите корени, користете во концентрација 0,3/0,6 ml/l (EC = 0,4-0,6).

За вегетативен раст - 0,6/1,2 ml/l (EC=1,2-1,5).

За младите растенија: EC=1,0-1,3.

За мајчините растенија - користете концентрација како во првата недела на цветање.

 

NPK: GROW: 7/4/10; 

 

КОЛИЧЕСТВАТА ВО ШЕМАТА СЕ ЗА 10L РАСТВОР! ПРОТРЕСЕТЕ ДОБРО ПРЕД УПОТРЕБА! 

Добро измешајте го работниот раствор! Прилагодете ја pH вредноста на водата - 5,5-6,5 пред реконституција. Редовно проверете го нивото на pH и прилагодете го колку што е потребно. За стабилизирање на рН, користете ја нашата GHE pH надолу бидејќи содржи органски буфери. FloraNova е погодна за вода - тврда или мека. Само со многу тврда вода го менуваме растворот секои 2-3 недели

Нашите водечки брендови