КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА XPERT NUTRIENTS СТИМУЛАТОРИ ЗА КОРЕН Master Root 10L - Стимулатор за Корен

Master Root 10L - Стимулатор за Корен

Цена: 16,470.00ден
  • Код:
    7000
  • Тежина:
    10.000 кг

Master Root – обезбедува силно развиен и здрав коренов систем кај растенијата, преку зголемување на кореновите влакна. Со голема содржина на витамини, растителни хормони и аминокиселини. Помага за ефективно усвојување на хранливите елементи, го забрзува равојот на растенијата, ја зголемува отпорноста на стрес, заштитува од болести и штетници. Погоден за употреба во сите медиуми: почва, тресет, кокосов субстрат и хидропоника. Погоден за сите растенија по вкоренување и преку целиот период на вегетација.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови