КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ADVANCED NUTRIENTS Mother Earth Super Tea Bloom Organic 1L - Органски стимулатор за цвет

Mother Earth Super Tea Bloom Organic 1L - Органски стимулатор за цвет

Цена: 1,560.00ден
  • Код:
    2486
  • Тежина:
    1.220 кг

Супер чаевите се дизајнирани да им даваат на растенијата природни додатоци, хранливи материи и витамини што недостасуваат од минерални ѓубрива.
Mother Earth Super  чај органски може да се користи како целосно органско основно ѓубриво за време на цветни или како стимуланс, бидејќи има соодветен сооднос на хранливи материи за растенијата. Чист еколошки производ кој содржи екстракт од луцерка, кој обезбедува 80 фитохемикалии кои го подобруваат цветниот потенцијал. Mother Earth Super ги обезбедува сите елементи што недостасуваат на вашите растенија за силно и одржливо цветање.
Стимулаторите за раст и цветни обезбедуваат дополнителна доза на хранливи материи и елементи во трагови на основната храна (основно ѓубриво). Тие се важен дел од нутриционистичката програма бидејќи ја надградуваат основата и благодарение на ова добивате одлични резултати што ги очекувате.
|Производите на Advanced Nutrients се дизајнирани специјално за брзиот раст на вашите растенија, за изобилство цветни, поздрави растенија и потешки жетви.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Користете како главно ѓубриво или стимуланс за време на целиот раст и цветни
од 2-5 ml / L вода во хидропоника, почва, кокос, итн.

 

Состав:

Екстракт од луцерка
Канола
Рак во прав
Дождовни црви
Храна за риби
Морски алги
Ракчиња во прав

Нашите водечки брендови