КОШНИЧКА

0 артикла

VDL Термо Хидро Метар

Цена: 760.00ден
  • Код:
    3571
  • Тежина:
    0.170 кг

-Одржува на вредностите мин / максимум на надворешната температура и влажноста на затворениот простор.
- Прекинувачи помеѓу ° C и ° F.
- Функција на часовникот.
-12 / 24-часовен режим на вклучување.
- Користи 1 AAA батерија (вклучена).

Спецификации:

Мерење Температурен опсег: -50 ° C ~ + 70 ° C (-58 ° F ~ + 158 ° F)
Опсег на мерење на влажност: 10% 99% RH
Точност: Температура ± 1 ° C (1,8 ° F)
                    Влажност на воздухот ± 5% RH

Резолуција: Температура 0,1 ° C (0,2 ° F)
                        Влажност на воздухот 1% RH

Извор на енергија: 1 * AAA (1.5V) батерија
 

Термо-хидрометрите се уреди за комбинирано мерење на температурата и влажноста - два фактори, чии вредности се важни за следење во просторијата за растење.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови