КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ТЕРМО - ХИДРО МЕТРИ Mammoth Thermo-Hygro Meter XXL - термо-хидро метар

Mammoth Thermo-Hygro Meter XXL - термо-хидро метар

Цена: 850.00ден
  • Код:
    1012
  • Тежина:
    0.200 кг

Дигитален термометар-хидрометар со надворешен сензор за температура.

Термо-хидрометарките се уреди за комбинирано мерење на температурата и влажноста - два фактори чии вредности се важни за мониторирање во просторијата за одгледување.

Има поголем екран за поголема удобност. Ја покажува температурата на уредот, температурата и влажноста на сензорот истовремено. Зачувува минимални и максимални вредности.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Mammoth Thermo-Hygro Meter XXL - термо-хидро метар или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Карактеристики:

- должина на сензорот: 150cm
- избор на °C / °F
- температуран опсег: 0°C - 50°C (32°F - 122°F)
- точност: ± 1°C
- влажност: 25% - 90%
- точност: ± 5%
- вкл. батерија АAА 1,5V

Нашите водечки брендови