КОШНИЧКА

0 артикла
Дома БОРБА СО ШТЕТНИЦИ ИНСЕКТИЦИДИ A.R.T.S Velgro - органски отстранувач на инсекти

A.R.T.S Velgro - органски отстранувач на инсекти

Цена: 2,770.00ден
  • Код:
    1010
  • Тежина:
    0.300 кг

A.R.T.S. Velgro е професионален органски производ кој се бори со инсекти, нивните ларви и јајца.

 

Тој е ефикасен за третман. Активната состојка е ylang-ylang, а растворот е целосно органски и исто така содржи дополнителен агенс за раст кој е промотор на раст.

Прскање - примена и дозирање:

- 1 литар течност е доволна за прскање на околу 10 м2
- Напрскајте неколку минути пред да ги вклучите светлата

 

Штетници што можат да влијаат на вашите растенија вклучуваат: лисни вошки, грини, мравки, бели лисја, бела прашкаста мувла, гниење, па дури и цицачи, како што се стаорци! Додека некои штетници живеат во почвата, други се пренесуваат / ртат во воздухот. . Мувлата, исто така, може да биде голем проблем. За борба против овие штетници, потребни се специјализирани производи!

Инсектицидите се хемиски или биолошки средства за контролирање на штетни инсекти - лисни вошки, црни муви, црви и ларви, thrips, whiteflies, бубачки, woodrubs, мравки, итн Тие се насочени со широк спектар.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете A.R.T.S Velgro - органски отстранувач на инсекти или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

За третман: Измешајте 50 ml. од производот со 1 литар вода, со растворот што се добива, прскајте ги растенијата, почвата и шините околу нив (внимавајте на електричната енергија). Земјата и шините се местата каде што инсектите ги поставуваат јајцата. Повторете го ова по три дена и 10 дена повторно за да го прекинете нивниот животен циклус. Потоа исчистете.

Превентивно: Растворете 25 ml препарат во 1 литар вода и прскајте секоја недела. Потоа исчистете.

Нашите водечки брендови