КОШНИЧКА

0 артикла
Дома БОРБА СО ШТЕТНИЦИ АКАРИЦИДИ A.R.T.S. Spired - био инсектицид против црвени пајаци

A.R.T.S. Spired - био инсектицид против црвени пајаци

Цена: 2,770.00ден
  • Код:
    1009
  • Тежина:
    0.300 кг

Anti Red Spider Mite од A.R.T.S. е биолошко решение за црвениот пајак (Tetranychus urticae). Исто така, уништува јајца и ларви.

 

ARTS SPINT е професионален биолошки спреј кој може да се користи против црвениот пајак (Tetranychus urticae). Маслото од памучно семе се раствора во самата мрежа на пајаците. Тој е погоден за надворешна и за внатрешна употреба.

 

Штетници што можат да влијаат на вашите растенија вклучуваат: лисни вошки, грини, мравки, бели лисја, бела прашкаста мувла, гниење, па дури и цицачи, како што се стаорци! Додека некои штетници живеат во почвата, други се пренесуваат / ртат во воздухот. . Мувлата, исто така, може да биде голем проблем. За борба против овие штетници, потребни се специјализирани производи!

Акарицидите се хемиски или биолошки соединенија кои имаат специфичен ефект врз штетните пајаци што ги цицаат растителните сокови - црвени и бели пајаци.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете A.R.T.S. Spired - био инсектицид против црвени пајаци или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Доза и апликација:
 
-1 литар прскање е доволно за десет квадратни метри
-Прскајте пред осветлување.
-Мешајте 50 ml со 1 литар вода
-Кога го користите за лекување: прво прскајте на дното на листот, а потоа на врвот. Повторете по 3 или 4 дена.
-Кога користите за да спречите: 25 ml смеса со 1л вода. Користете го неделно со прскање на дното и горниот дел на растенијата.
 

Нашите водечки брендови