КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПОЧВИ CANNA Terra Professional Plus 50L - силно-збогатена почва

CANNA Terra Professional Plus 50L - силно-збогатена почва

Цена: 1,390.00ден
  • Код:
    992
  • Тежина:
    12.500 кг

CANNA Terra Professional Plus е збогатена со специјални напојувачки смеси, кои ги содржат сите елементи од кои имаат потреба вашите растенија за време на првата седмица, што означува, во тој момент не е неопходно дополнително наѓубрување!

Растечката околина е еден од главните елементи во растечкиот свет! Одгледувањето на почвата е еден од најбезбедните методи на кои секогаш може да се потпрете за одлични резултати.

CANNA Terra Professional Plus се состои од суровини, секоја од највисок квалитет.Висока класа состојки, како ефирен тресетен мов и различни видови дрвена кора (како замена на перлитот) со компоненти на CANNA Terra Professional Plus. Тие имаат антисептички ефект и го зголемуваат квалитетно аерирањето.Нудат идеална средина за кореновиот развој и формирање на подебели стебла, повисоки приноси и засилен имунитет!Средината исто е  со регулирано рН за долгосрочна контрол, наполнета со вар во доволно количество, за да издржи цел циклус. 

EC: ±1.3
PH ±5.8
 
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете CANNA Terra Professional Plus 50L - силно-збогатена почва или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови