КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ КОМПЛЕТИ "Shiny Lumatek 1000W" - комплет осветлување за оранжерија

"Shiny Lumatek 1000W" - комплет осветлување за оранжерија

Цена: 25,410.00ден
 • Код:
  964
 • Тежина:
  1.100 кг

Промотивниот комплет "Shiny Lumatek 1000W" е идеален за простории за одгледување со поголеми димензии.

За дупло повисоки приноси!

 

Комплетот вклучува:

- сијалица  Lumatek 1000W

- пригушувач Lumatek 1000W

- рефлектор Shiny

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
 • Рефлектор од фино полиран алуминиум, со керамичка фасонка Е40

   

  Овој рефлектор одговара со сите сијалици до 1000W. Компитабилен со повеќето баласти.

  - Големина: 50x50x16 см 

  - Производител: CIS

   

   

  Главната функција на рефлекторот е да ја рефлектира светлината кон растенијата, да ја покрие максималната површина и да ја рефлектира максималната светлина од сијалицата. Отворените рефлектори рамномерно ја распрскуваат светлината директно врз растенијата.

  Цена: 1,020.00ден
 • Lumatek ја започна својата нова серија од градински HID сијалици

  Направени се за ултра-висока оперативна фреквенција на електронските пригушници на Lumatek, компонентите на сијалицате се зајакнати, што ги прави многу посилни и затоа осветлувањето обезбедува високо ниво на фотосинтеза, а активното зрачење промовира здрав раст на растенијата. Натрумовите сијалици како оваа кои што имаат двоен спектар(400вати) е наменета за двете (фази на раст и цветање).

   

  Клучни спецификации / специјални функции:

  - Напон: 240V 50Hz
  - Животен век(часови): 24000часа
  - Фасонка: TT65
  - Лумени: 130000lm
  - Струја (A): 10.3A & Nbsp
  - PAR (микромол / сек): 1850
   
   

   

  Растот, плодовите, издржливоста, па дури и времето на цветање на растенијата се целосно зависни од светлината што ја добиваат. Квалитетот и интензитетот на светлината како и времетраењето на осветлувањето се исклучително важни! Изградбата на правилен систем на осветлување ќе ви гарантира одлични резултати!

  Комбинираните сијалици даваат како црвена, така и плава светлина, што ги прави соодветен извор на светлина за фазата на раст и за фазата на цветање.

   

  Цена: 6,190.00ден

Нашите водечки брендови

Нови продукти