КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЗБОГАТУВАЧИ ДРУГИ ЗБОГАТУВАЧИ Dolomita 500g - калциум-магнезиумов додаток

Dolomita 500g - калциум-магнезиумов додаток

Цена: 345.00ден
  • Код:
    833
  • Тежина:
    0.650 кг

Dolomita abono Ecologico е прашкаст збогатувач за почва/ѓубриво, кој се користи за корегирање на нивоата на калциум и магнезиум во почвата, и истотака го регулира pH кај сиромашни почви.

Претставува балансиран, минерален екстракт од морски седименти, кој што освен значителното богатство на калциум (28%), магнезиум (19%) и на железо, содржи голема група од други минерали и микроелементи, сите со органско потекло. Ја потпомага работата на корисните бактерии и други микроорганизми. 

Обично се додава на субстратот пред засадување, дозата е 1 грам на литар почва.

 
Можете да ја подобрите смесата на субстратот преку додавање на перлит, додавање превентивно на препарати против штетници /габичкиTrichoderma, а на дното на саксијата - арлит.
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Dolomita 500g - калциум-магнезиумов додаток или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови