КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПОДАРОЦИ ВАПОРАИЗЕРИ Вапораизер - луле Vaponic

Вапораизер - луле Vaponic

Цена: 2,765.00ден
  • Код:
    824
  • Тежина:
    0.100 кг

Vaponic е преносна, стаклена, вапорајзер-лула со патентиран систем за двоен воздушен поток.

 

Нема никаков контакт помеѓу пламенот и растителниот материјал, така што само разладените, силни и ароматични пареи се вдишуваат. Само безбедни материјали од највисок квалитет се користени за направата на Vaponic:

- отпорно на топлина, боросиликатно стакло Pyrex со дебелина 3mm
- филтер од нерѓосувачки челик
- силиконска тапа, медицинска класа.
 
 
Формата на маркер, ви дозволува да го носите спокојно, насекаде со себе!
 
 
КРАТКИ УПАТСТВА:
- Отделете го горниот стаклен цилиндер од внатрешната стаклена цевка.
- Пополнете го проширениот дел на цевката со материјал
- Поставете го обратно стаклениот цилиндер
- Почнете да го загревате дното на цилиндерот до црвената линија, истовремено вртете ја цевката помеѓу прстите за рамномерно распределување на топлината.
- Кога ќе се промени бојата на материјалот или чадот ќе почне да чади, престанете да го загревате и може да консумирате.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
- Произведено во ЕУ
- Pyrex боросиликатно стакло, со 3mm дебелина
- Филтер од нерѓосувачки челик
- Медицинска силиконска тапа
- Дискретен надворешен изглед, налик на маркер
 
 

Нашите водечки брендови