КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА BIO GREEN ДРУГИ ДОДАТОЦИ Bio Green MAM 1L - минерален додаток за растенија- мајки

Bio Green MAM 1L - минерален додаток за растенија- мајки

Цена: 2,700.00ден
 • Код:
  801
 • Тежина:
  1.150 кг

BioGreen MAM - е висококвалитетно ѓубриво со сите макро и микро елементи потребни на растенијата од кои постојано се земаат клонови. 

 

 • Доволна количина на фосфор за континуиран раст на корените; 
 • Доволна количина на магнезиум за оптимална синтеза на хлорофил и протеин; 
 • Обезбедува сечење со тоа и повеќе разгрането дрво со зголемен вегетациски раст; 
 • Содржи дополнителни микроелементи за да се отстрани недостигот предизвикан од сечење, со други зборови растението кога има стрес ситуација; 

 

 
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bio Green MAM 1L - минерален додаток за растенија- мајки или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Начин на дозирање:

 • Додадете 50 ml / 100 литри вода во растворот за ѓубриво и додајте Calgel 20 ml / 100 L еднаш неделно.
 • Во хидропониката се додава секојдневно или најмалку 5 пати неделно, во сооднос од 75 ml / 100 L вода; се комбинираат со Calgel 20ml / 100L вода.

 

Чувајте на темно, без опасност од замрзнување. Во случај на контакт со очите исплакнете ги итно очите со вода. Да се чува на место, недостапно за деца.

 

 

Нашите водечки брендови