КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА BIO GREEN СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Bio Green Biozym 1L - ензимски додаток

Bio Green Biozym 1L - ензимски додаток

Цена: 1,970.00ден
 • Код:
  797
 • Тежина:
  1.150 кг

Biozym е ензимски производ со висок квалитет, кој што помага во разградување на отпадните продукти и обновување на структурата на почвата

 

 • Biozym е катализатор за процесите на деградација на растителниот отпад. 
 • Biozym го стимулира микробиолошкиот живот и ја враќа структурата на почвата. 
 • Biozym го стимулира растот на коренот и минералната апсорпција. 
 • Biozym е сосема безбеден за животната средина. 
 • Biozym е погоден за сите видови растителни медиуми, како што се минерална волна, почва, перлит, кокос, lightmix итн. Може да се меша со редовни хранливи материи
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bio Green Biozym 1L - ензимски додаток или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Начин на дозирање: 

 • 1 литар BioZym е доволен за 1000 литра. 
 • Од прва до четврта седмица: 1ml/L
 • Од пета до осма седмица: 1,5ml/L

Чувајте го на темно место. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете ги очите со вода. Да се чува подалеку од дофат и поглед на деца.

Нашите водечки брендови

Нови продукти