КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА BIO GREEN ОСНОВНИ ЃУБРИВА Bio Green Bio 2 Bloom 5L- минерално ѓубриво за цветање

Bio Green Bio 2 Bloom 5L- минерално ѓубриво за цветање

Цена: 7,890.00ден
 • Код:
  796
 • Тежина:
  5.500 кг

Bio 2 Bloom е висококвалитетно ѓубриво кое ги содржи сите макро и микро хранливи материи за втората половина од етапата на цветањето на растенијата. 

 

 • Видливо ја подобрува состојбата на врвовите на растението; 
 • Доволно калиум за да дозволи на врвот да го достигне својот целосен раст; 
 • Доволно фосфор за раст на корењата; 
 • Доволно магнезиум за оптимален хлорофил и синтеза на протеини; 
 • Производот се состои само од најчисти суровини. 
 • Без рок на траење.
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bio Green Bio 2 Bloom 5L- минерално ѓубриво за цветање или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Дозирање: Од третата или четврта седмица на цветање, во зависност од големината до врвот, додавајте во постепено во поголеми дози до крајот. Во последната седмица, престанете ако не е неопходно. Ако почвата е богата со хранливи материи, додавајте ја оваа смеса од 1 до 3 пати седмично. Додавајте секојдневно, ако почвата е сиромашна со хранливи материи или, ако користите хидропоника како метод за одгледување. Полевајте секој ден, како што е неопходно.

Бидете внимателни, да не се предозира.
Чувајте на темно, место без опасност од замрзнување. Во случај на контакт со очите исплакнете ги задолжително очите со вода. Да се чува на место, недостапно за деца.
 

Нашите водечки брендови