КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА BIO GREEN ОСНОВНИ ЃУБРИВА Bio Green Bio 1 Grow 1L - минерално ѓубриво за раст

Bio Green Bio 1 Grow 1L - минерално ѓубриво за раст

Цена: 2,455.00ден
 • Код:
  793
 • Тежина:
  1.150 кг

Bio 1 Grow е хранлив раствор, кој ги содржи сите макро и микро елементи, од кои растението има потреба во периодот на растење, до крајот на 3-4 седмица од циклусот на цветање. 

 

Bio 1 Grow е силно концентриран и е во сооднос 1 - 4 во споредба со повеќето хранливи брендови. Одговара за скоро сите растителни средини.  Измешан е со највисоко квалитетни минерални соли и затоа не остава никаков солен остаток. Исто така е компатибилен со секакво водоснабдување.

 

 •  Видливо ја подобрува состојбата на коренот на растението; 
 • Доволно калиум за почетокот на цветањето и одржливоста на растението
 • Доволно Фосфор за експлозивен раст на корените; 
 • Доволно магнезиум за оптимален хлорофил и синтеза на протеини
 •  Се состои само од најчисти суровини. 
 • BioGreen Bio 1 е потполно биолошки; 
 • Без рок на траење.
 
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bio Green Bio 1 Grow 1L - минерално ѓубриво за раст или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Начин на употреба: Од вториот ден на растењето до третата или четвртата седмица на цветањето, во зависност од големината на растението до врвот. Се додава со постепено зголемување на дозата. Ако почвата е богата на хранливи материи додавајте ја оваа смеса од 1 до 3 пати седмично. Додавајте секојдневно, ако почвата е сиромашна со храниливи материи, ако користите хидропонника како метод за одгледување. Поливајте секој ден, како што е неопходно.

Го препорачуваме неговото користење заедно со CALGEL за одлични резултати и за заштита од дефицит!

Бидете внимателни, не предозирајте! Да се чува во темно и на место без опасност од замрзнување. Во случај на контакт со очите исплакнете ги задолжително очите со вода. 

Да се чува на место недостапно за деца.

 

Нашите водечки брендови