КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ADVANCED HYDROPONICS OF HOLLAND ОСНОВНИ ЃУБРИВА Dutch Formula 3 Micro 10L - микроелементи

Dutch Formula 3 Micro 10L - микроелементи

Цена: 7,060.00ден
  • Код:
    71
  • Тежина:
    10.000 кг

MICRO е тајната за успехот, што ги оддржува растенијата за време на нивниот финален циклус на живот.

Dutch Formula MICRO е составен од силен хранлив микс од микроелементи во комбинација со уникатни (pH) киселини буфери, кои го засилуваат и стабилизираат дополнително финалното растење. 

- NPK: 45-00-10

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Почвено одгледување: Користете послабо концентриран раствор (на половина + ). Промијте со вода ако мора да избегнете натрупување на соли во почвата .

 
 


 

 

Нашите водечки брендови

Нови продукти