КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ADVANCED HYDROPONICS OF HOLLAND ОСНОВНИ ЃУБРИВА Dutch Formula 2 Bloom 10L - минерално ѓубриво за растенија

Dutch Formula 2 Bloom 10L - минерално ѓубриво за растенија

Цена: 5,015.00ден
  • Код:
    70
  • Тежина:
    10.000 кг

Периодот на цветање е продуктивниот дел од животот на растенијата. “Dutch Formula BLOOM” е перфектната хранлива „диета” за поттикнување на цветањето на растението.

“BLOOM” се грижи растенијата да го добијат правилниот баланс од хранливи материи за да поттикне оптимален раст и исклучително квалитетно цветање.

 

NPK: 00-50-35

 

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Dutch Formula 2 Bloom 10L - минерално ѓубриво за растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Почвено одгледувањеКористете послабо концентриран раствор (на половина + ).Промијте со вода ако мора да избегнете натрупување на соли во почвата.

Нашите водечки брендови