КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПОЧВИ Bio Nova Soil mix 40L, A-quality - збогатена почва

Bio Nova Soil mix 40L, A-quality - збогатена почва

Цена: 870.00ден
  • Код:
    605
  • Тежина:
    10.000 кг

Во продолжение веќе многу години, Bio Nova успешно нуди и реализира на пазарот, една исклучителна почвена смеса - BN Soilmix A-Quality.

Растечката околина е еден од главните елементи во растечкиот свет! Одгледувањето на почвата е еден од најбезбедните методи на кои секогаш може да се потпрете за одлични резултати.

Оваа смеса се состои од прочистен висококвалитетен градинарски тресет, балкички тресет, специјални почвени премиксови и специфични додатоци на микро и макроелементи. Се нуди во пакување од 40 литра и е спремен за употреба. Содржи изобилно сите неопходни материи и елементи, за првите седмици од растењето, после  веќе може да започне додавањето на ѓубрива.

Нејзиното рН околу 5.7 и нејзиното EC = 1.2 ја прави одличен субстрат за одгледување во саксии!

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bio Nova Soil mix 40L, A-quality - збогатена почва или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови