КОШНИЧКА

0 артикла

Aeroflo 84 B - аеропонски систем (многу голем)

Цена: 96,120.00ден
 • Код:
  583
 • Тежина:
  38.000 кг

Аеропоника со осумдесет и четири гнезда

 

Познат по своите одлични приноси, AeroFlo е веќе на пазарот во Бугарија, а од скоро и во Македонија. AeroFlo совршено го аерира хранливиот раствор, давајќи кислород, вода и хранливи материи до корените во идеални комбинации. Овој систем ги прави растенијата посилни и потрајни и ја оптимизира нивната продуктивност.

Бесплатен подарок со секој систем од програмата на AeroFlo!

 • размер: 290/195/32 см (5 m2)
 • обем на резервоарите: 220L (2x110L)
 • Безброј градинари, научници и истражувачи се уверени дека ниту еден друг систем не произведува толку добри резултати. Научниците од НАСА веќе 15 години ги користат овие системи за да ги истражат можностите на хидропонските методи.
 • Системите AeroFlo се модуларни и проширливи и лесно се прилагодуваат за различни апликации:
 • AF14 лесно се вклопуваат на балкон или дури и зад прозорец; 
 • AF60, со големиот резервоар, е одличен за оранжерии;
 • AF20 и AF28 се доволно ниски , за да се постават во стаклена градина или домашна оранжерија- градина;
 • AF56 B и AF84 B се уште по ниски(32 cm), погодни за по-професионални потреби.
 • GHE прават и проекти по порачка 

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти