КОШНИЧКА

0 артикла

pH Tест

Цена: 520.00ден
  • Код:
    54
  • Тежина:
    0.500 кг

Лесен и брз тест за pH на вода.  

 

Инструкции за употреба: Протресете добро пред употреба! Не дозволувате тестираната вода да се измеша со аквариумската вода.

1.Исплакнете го мерителното шишенце неколку пати со водата што ќе ја тестирате и исплакнете со неа на 5ml. Сув однадвор.
2. Додадете 4 капки од реагенсот и протресете добро, додека не се измешаат течностите.
3.Споредете ја бојата на водата со табелата веднаш. Ставете го шишето на белиот дел од табелата на дневна светлина, избегнувајќи директна сончева светлина.
4. Споредете ги боите во табелата и отчитајте ги резултатите.

Чистење: по секое испитување темелно измијте го шишето со вода.
 

Чувајте го на суво и ладно место. Затворете го шишето со реагенс веднаш по употребата. Чувајте го далеку од деца и животни!

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нови продукти

Нашите водечки брендови