КОШНИЧКА

0 артикла

Aeroflo 40 - аеропонски систем

Цена: 45,350.00ден
 • Код:
  579
 • Тежина:
  24.000 кг

Аеропоника со четиресет гнезда

 

Познат по своите високи приноси, AeroFlo е веќе на пазарот во Бугарија, а од сега и во Македонија. AeroFlo совршено го аерира хранливиот раствор, давајќи кислород, вода и хранливи материи до корените во идеални комбинации. Овој систем ги прави растенијата посилни и потрајни и ја оптимизира нивната продуктивност

 

Бесплатен подарок за секој систем!

 

 • размери: 224/105/57 см (2,40 m2)
 • обем на резервоар: 200L
 • Безброј градинари, научници и истражувачи се уверени дека ниту еден друг систем не произведува толку добри резултати. Научниците од НАСА веќе 15 години ги користат овие системи за да ги истражат можностите на хидропонските методи.
 • AeroFlo системите се модуларни и проширливи и лесно се прилагодуваат за различни апликации:
 • AF14 лесно се вклопува на балкон или дури и зад прозорецот;
 • AF60 со својот голем резервоар е погоден за стаклена градина;
 • AF20 и AF28 се доволно ниски за да се вклопат во стаклена градина или домашна стаклена градина;
 • AF56 B и AF84 B се уште пониски (32 см) погодни за повеќе професионални потреби.
 • GHE, исто така, спроведува сопствени проекти според потребите на клиентите;
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Aeroflo 40 - аеропонски систем или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нови продукти

Нашите водечки брендови