Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
0
Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
 •      
Дома ПУМПИ ВОДНИ ПУМПИ HAILEA Hailea HX-8890 - водна пумпа

Hailea HX-8890 - водна пумпа

Цена: 6,680.00ден
 • Код:
  549
 • Тежина:
  3.000 кг

Водна пумпа за инсталирање во или надвор од резервоарот.

 

Високо квалитетно ABS пластично куќиште. Керамичко антикорозиско вратило отпорно на било какви решенија. Погодна за системи со висок притисок.

Погодна за системи до 600л и систем капка по капка

 • Проток: 8000L/h
 • Височнина на воден столб: 5,0m
 • Моќност: 200W
 • Влезен напон: 220-240V 50Hz
 • Дијаметар на излезотт: 32mm
 • Димензии: 242×145×170mm
 • наменета за долготрајна употреба
 • Отстранлив филтер - овозможува употреба внатре или надвор од резервоарот
 • двојно изладена вода за брзо отстранување на топлина
 • применливи на сите хидропоника потреби - пумпање, аерација, NFT, филтрирање
 • додатоци за сигурно прицврстување во резервоарот

 

Хаилеа е водечки производител на пумпи за вода и системи во сите области на примена. Водните пумпи широко се користат во одгледувањето на земјоделски култури и најчесто се користат во системите за наводнување, резервоари и хидропонски системи.

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Најпродавани

Нашите водечки брендови