КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПУМПИ ВОДНИ ПУМПИ HAILEA Hailea HX-8810 - водна пумпа

Hailea HX-8810 - водна пумпа

Цена: 1,900.00ден
 • Код:
  547
 • Тежина:
  0.700 кг

Водна пумпа за инсталирање во или надвор од резервоарот.

 

Високо квалитетно ABS пластично куќиште. Керамичко антикорозиско вратило отпорно на било какви раствори. Погодна за системи со висок притисок.

Ќе ги задоволи потребите на резервоар од 100L.

 • Проток: 1050L/h
 • Височнина на воден столб: 1,4m
 • Моќност: 12W
 • Влезен напон: 220-240V 50Hz
 • Дијаметар на излезот: 20mm
 • Размери: 138×83×88mm
 • наменета за долгорочна употреба
 • Отстранлив филтер - овозможува употреба внатре или надвор од резервоарот
 • двојно изладена вода за брзо отстранување на топлина
 • применливи на сите хидропоника потреби - пумпање, аерација, NFT, филтрација
 • додатоци за сигурно прицврстување во резервоарот
 

Хаилеа е водечки производител на пумпи за вода и системи во сите области на примена. Водните пумпи широко се користат во одгледувањето на земјоделски култури и најчесто се користат во системите за наводнување, резервоари и хидропонски системи.

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Hailea HX-8810 - водна пумпа или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.