Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
0
Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
 •      
Дома ПУМПИ ВОДНИ ПУМПИ HAILEA Hailea HX-4500 - водна пумпа

Hailea HX-4500 - водна пумпа

Цена: 1,435.00ден
 • Код:
  546
 • Тежина:
  1.600 кг

Потопна водна пумпа со висококвалитетно вратило од нерѓосувачки челик, отпорна на било кое растворливо ѓубриво, дури и на морска вода.

 

Високо квалитетно ABS пластично куќиште. Погоден за 80-200L резервоари.

 • Проток: 2000L / h
 • висина на водениот столб: 2.8M
 • Моќност: 36W
 • Влезен напон: 220-240V 50Hz
 • Излезен дијаметар: 20мм
 • Димензии: 150 × 135 × 120мм
 • вклучува мешалка за аерација на раствори
 • создадени за долгорочна употреба
 • работи добро со ниско ниво на водата во резервоарот
 • вграден регулатор на проток
 • применливи на NFT и потоп и исцедок
 • додатоци за безбедно прицврстување во резервоарот

 

Хаилеа е водечки производител на пумпи за вода и системи во сите области на примена. Водните пумпи широко се користат во одгледувањето на земјоделски култури и најчесто се користат во системите за наводнување, резервоари и хидропонски системи.

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Најпродавани

Нашите водечки брендови