Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
0
Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
 •      
Дома ПУМПИ ВОДНИ ПУМПИ HAILEA Hailea HX-1500 - водна пумпа

Hailea HX-1500 - водна пумпа

Цена: 670.00ден
 • Код:
  544
 • Тежина:
  0.358 кг

Потопна водна пумпа, која работи при ниско ниво на водата

 

Потопна водна пумпа, која работи и при ниско ниво на водата. Висококвалитетен ABS пластичен корпус.Висококвалитетно вратило од не'рѓосувачки челик, отпорно на какво било ѓубриво, дури и морска вода.

Погодна е за резервоари 30-50L.

 • Проток: 400L/h
 • Височнина на воден столб: 0,7m
 • Моќност: 5W
 • Вхлезен напон: 220-240V 50Hz
 • Дијаметар на излезот: 12mm
 • Димензии: 63×73×83mm
 • создадена за трајна употреба
 • работи добро со ниско ниво на водата во резервоарот
 • вграден регулатор на протокот
 • применлива е за NFT и Flood-and-Drain
 • додатоци за сигурно зацврстување во резервоарот

 

Хаилеа е водечки производител на пумпи за вода и системи во сите области на примена. Водните пумпи широко се користат во одгледувањето на земјоделски култури и најчесто се користат во системите за наводнување, резервоари и хидропонски системи.

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Најпродавани

Нашите водечки брендови