Јазик &
MK /
Јазик
0
Јазик &
MK /
Јазик
 •      
Дома ПУМПИ ВОДНИ ПУМПИ HAILEA Hailea HX-8860 - водна пумпа

Hailea HX-8860 - водна пумпа

Цена: 4,740.00ден
 • Код:
  542
 • Тежина:
  2.900 кг

Водна пумпа за инсталирање во или надвор од резервоарот.

 

Високо квалитетно ABS пластично куќиште. Керамичко антикорозиско вратило отпорно на било какви решенија. Погодна за системи со висок притисок.

Погодна е за резервоари до 400L или пак за капка по капка системи.

 • Проток: 5800L/h
 • Височнина на воден столб: 4,1m
 • Моќност: 130W Влезно напујување: 220-240V 50Hz
 • Влезен напон: 25mm
 • Размери: 242×145×170mm
 • создадено за подолга употреба
 • отстранлив филтер - дозволува работа во или надвор од резервоарот
 • Дупло водно-ладење со конструкција за брзо одвлекување на топлината
 • применливи на сите хидропоника потреби - пумпање, аерација, NFT, филтрација
 • додатоци за сигурно прицврстување во резервоарот
 

Хаилеа е водечки производител на пумпи за вода и системи во сите области на примена. Водните пумпи широко се користат во одгледувањето на земјоделски култури и најчесто се користат во системите за наводнување, резервоари и хидропонски системи.

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Најпродавани

Нашите водечки брендови