КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ГРОУБОКСОВИ SECRET JARDIN Secret Jardin Dark Room 240 II 240x240x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

Secret Jardin Dark Room 240 II 240x240x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 37,940.00ден
 • Код:
  488
 • Тежина:
  20.000 кг

Гроубокс од висока класа со димензии 240x240x200cm, Dark Room е во основа потполно автономно внатрешно одгледување, се одликува со лесен, издржлив, PAR интериер и рефлектирачка подлога.

 

Рамката поддржува до 29кг тежок осветувачки систем, вентилација или друга опрема и секоја секција има ракави за достап, во кои може да се постават воздуховоди или друга опрема. DarkRoom може да биде зглобен без инструменти за неколку минути!

 • Светлоизолација - класа А (100% светлонепропуслив).
 • Изработен од високорефлектирачки милар (коефициент на рефлексија 95%).
 • Цврсти агли од полипропилен.
 • Цврсти носечки шини (издржуваат до 30кг).
 • Лесен зазсглобување и удобен за користење.
 • Димензии (внатрешни): 240x240x200 cm
 • Светлозаштита класа II
 • Препорачливо осветлување: 4x600W HPS, со ладење
 • Соодветни комплети за осветлување тук и тук
 • Препорачлива вентилација: 200mm, min 778m3/h
 • Соодветни комплеи за вентилација тук 
 • Врати: една напред, две од страни излези за воздуховод:
 • Влез: 2x305mm, излезд: 2x305mm, за cooltube: 4x203mm
 • Дополнителни екстри: навлака за целиот бокс, водоотпорна подлошка, StrapIT и HookIT аксесоари

Secret Jardin е белгиска компанија која произведува кутии за одгледување растенија во затворен простор и нивни додатоци.

 

 

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Secret Jardin Dark Room 240 II 240x240x200cm - гроубокс за одгледување на растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови