Јазик &
MK /
Јазик
0
Јазик &
MK /
Јазик
  •      
Дома PH РЕГУЛАТОРИ Xpert Nutrients pH Down for Growth and Bloom 5L - Регулатор за намалување на pH

Xpert Nutrients pH Down for Growth and Bloom 5L - Регулатор за намалување на pH

Цена: 2,570.00ден
  • Код:
    3744
  • Тежина:
    5.000 кг

Xpert Nutrients pH Down е специјално дизајниран да им обезбеди на растенијата идеален состав на хранливи материи за фазата на раст и цветање, зголемувајќи ја способноста на културата да цвета продуктивно.
 
Прилагодувањето на pH вредноста со природни состојки е од суштинско значење за растенијата. Со прилагодување на нивната pH вредност, тие достигнуваат оптимална апсорпција на хранливи материи. Технологијата со ефикасна комбинација на активни состојки овозможува брзо прилагодување на pH вредноста на секаков вид подлога и за секаков вид на култура, без да му наштети на животот на почвените микроорганизми.
Совршено функционира со Xpert Nutrients и може да се користи при секое полевање. Погоден е за употреба и во периодот на растење и во периодот на цветање.


 

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Најпродавани

Нашите водечки брендови