КОШНИЧКА

0 артикла
Дома САКСИИ TexPot 50L Бела - саксија од геотекстил

TexPot 50L Бела - саксија од геотекстил

Цена: 345.00ден
  • Код:
    367
  • Тежина:
    0.120 кг

Изработени од рециклирачки полипропиленумски геотекстил, саксиите TEXPOT го подобруваат снабдувањето на корените со кислород и гарантираат оптимално протекување на излишната вода од субстратот. 

Го спречуваат развојот на "шетачките" корени. Одговара за сите видови субстрат и методи на одгледување.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете TexPot 50L Бела - саксија од геотекстил или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови