КОШНИЧКА

0 артикла
Дома САКСИИ ТЕКСТИЛНИ САКСИИ TexPot 25L Бела - саксија од геотекстил

TexPot 25L Бела - саксија од геотекстил

Цена: 280.00ден
  • Код:
    366
  • Тежина:
    0.100 кг

Изработени од рециклирачки полипропиленумски геотекстил, саксиите TEXPOT го подобруваат снабдувањето на корените со кислород и гарантираат оптимално протекување на излишната вода од субстратот. 

Го спречуваат развојот на "шетачките" корени. Одговара за сите видови субстрат и методи на одгледување.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти