КОШНИЧКА

0 артикла

Tan Fabric pot 26L

Цена: 280.00ден
  • Код:
    3424
  • Тежина:
    0.100 кг

Изработени од полипропиленски геотекстили кои можат да се рециклираат, Tan Fabric го подобруваат снабдувањето на корените со кислород и овозможуваат оптимално одводнување на вишокот на вода од подлогата.

Тие се погодни за сите видови супстрати и земјоделски методи.

- Изработени од висококвалитетно платно
- Овозможуваат воздухот да влезе во кореновиот систем
- Подобрување на дренажата и заштита на коренскиот систем од прегревање во топлите денови

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти