КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ГРОУБОКСОВИ HomeLab GL40/ 40x40x120 - гроубокс за одгледување на растенија

HomeLab GL40/ 40x40x120 - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 5,360.00ден
  • Код:
    3007
  • Тежина:
    8.000 кг

Growlab GL40 е идеален за одгледување во мали простории!

 

Карактеристики:
-Интериер: сребрена рефлектирачка фолија
-Надворешност: црна водоотпорна ткаенина
-Прозорци за надзор: нема
-Подобрена отпорност на тежина
-Помага против рѓа и дава почист изглед
-Цевките се подебели од предходните модели
-Значително зголемување на рефлективноста за подобар коефициент на светлина
-Материјалот од шаторот одразува 97% од целото топлинско зрачење и максимална изолација
-Сосема нетоксичен
-Не реагира под влијание на светлина и топлина, не испушта гасови што може да им наштетат на растенијата
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете HomeLab GL40/ 40x40x120 - гроубокс за одгледување на растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Спецификации:
-Препорачано осветлување: 150W
-Димензии собран: 40x40x120cm
-Отвори за воздух: 3
-Врати: 1

Нашите водечки брендови