Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
0
Јазик & Валута:
MK / MKD
Јазик
Валута
 • EUR
 • MKD
 •      
Дома ЃУБРИВА GENERAL ORGANICS СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Urtica 1L - органски стимулатор за раст

Urtica 1L - органски стимулатор за раст

Цена: 1,020.00ден
 • Код:
  351
 • Тежина:
  1.200 кг

Urtica е изведен од ферментација на коприви во вода и нуди одлична исхрана и заштита на растенијата.

 

Копривата е многу богата со железо, а исто така и со азот, калиум, магнезиум, микроелементи во органска форма, ензими и ултрамикроелементи. Го стимулира имунолошкиот систем на растенијата, зголемувајќи ја отпорноста на инсектите и болестите. Стимулира раст против жолтење и недостаток на минерали.

Стимуланси за раст и цветање обезбедуваат дополнителна доза на хранливи материи и елементи во трагови на основната храна (основно ѓубриво). Тие се важен дел од програма за исхрана затоа што ја надградуваат основата и затоа произведуваат одлични резултати кои ги очекувате.

General Organics обезбедува целосен опсег на високо квалитетни растителни ѓубрива и додатоци во исхраната. Секој производ во редот овозможува да се збогати вашата градина.General Organics ја претставува нашата силна заложба за одржливост, квалитет и иновации.

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

За сите растенија и сите фази на раст. Може да се комбинира со сите хранливи материи / ѓубрива, може да се користи во хидропоника, како и во кој било супстрат и во вашата градина.

Најпродавани

Нашите водечки брендови