КОШНИЧКА

0 артикла
Дома БОРБА СО ШТЕТНИЦИ Neudorff Spruzit 500ml - широкоспектарен био инсектицид

Neudorff Spruzit 500ml - широкоспектарен био инсектицид

Цена: 1,300.00ден
  • Код:
    3118
  • Тежина:
    0.300 кг

Spruzit Insecticide - Antimite by Neudorff e 100% природен инсектицид, кои се приложува на листовите на вашите растенија, се бори со секаков вид на инфекција од инсекти во текот на целата фаза.

 

Ова не влијае врз растенијата, па ако го користите овој производ нема да забележите дека растенијата биле нападнати. Присутен на пазарот уште од 1861 година, и оттогаш е задржан својот оргинален рецепт и состав кој се базира на екстракт од пиретрин и масло од репка. Пиретринот во составот се добива од екстракција од Chrysanthemum Cinerariaefolium одгледувани во кениските планини.

Маслата од репка мешани со пиретрин значително ја подобруваат инсектицидната моќ на финалниот производ, со што Spruzit e еден од најдобрите инсектициди во историјата.

Овој производ е 100% органски и има сертификат за органско земјоделство од Sohiscert. Брзо се разградува под сонце, што значи дека не остануваат токсични остатоци и инсектите не можат да станат имуни на тоа.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Neudorff Spruzit 500ml - широкоспектарен био инсектицид или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Дозирање:
Расклатете пред употреба
-Готов спреи
-Нанесете со прскање на горниот и долниот дел од листот
-Не аплицирајте за време на топлите часови во денот
-Чекајте најмалку 7 дена помеѓу прскањата

Нови продукти

Нашите водечки брендови