КОШНИЧКА

0 артикла
Дома БОРБА СО ШТЕТНИЦИ Bug-Scan Yellow - ленти против трипси

Bug-Scan Yellow - ленти против трипси

Цена: 1,560.00ден
  • Код:
    3478
  • Тежина:
    0.080 кг
За брзо откривање на крилни инсекти во растенијата
 
 
Што претставува Bug-Scan Yellow?
-Жолт, леплив лист изработен од трајна, рециклирачка пластика со лепак од двете страни
-Погодно е за навремено откривање на инфекција со разни видови крилести штетници и за следење на нивната популација во жетвата
-Привлекува крилни инсекти
 
Кои се придобивките од Bug-Scan Yellow?
-Долготрајното лепило е нетоксично, отпорно на вода и не се суши при високи температура
-Лепливите листови ја одржуваат својата форма дури и при високи температури и релативно висока влажност
-Може да се закачи лесно
-Со внимателно набљудување, можете да откриете инфекција навреме и да интервенирате
 
Како работи Bug-Scan Yellow?
-Инсектите природно ги привлекува жолтата боја
-Инсектите се залепуваат на лисјата

 

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bug-Scan Yellow - ленти против трипси или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Содржи:
-10 лепливи листови
-10 ленти за запечатување
-Размери: 25x10cm
-Боја: жолт
 

Нови продукти

Нашите водечки брендови