КОШНИЧКА

0 артикла
Дома БОРБА СО ШТЕТНИЦИ A.R.T.S Roo rot(Wortelrot) - природен фунгицид против габични заболувања

A.R.T.S Roo rot(Wortelrot) - природен фунгицид против габични заболувања

Цена: 2,770.00ден
  • Код:
    2738
  • Тежина:
    0.300 кг

Органски препарат за третман и контрола на габични заболувања од габи, рѓа, мувла при одгледување во саксии и хидропоника

 

Професионален органски производ од Лихтенштајн за корен со активна состојка Фосфит. Активната супстанција ги потиснува габите од почвата преку својот единствен механизам на дејствување. Студиите укажуваат дека A.R.T.S root rot е многу ефикасен при борба со габите Pythium и Phytophthora(видови кои го заразуваат коренот на растението). Продуктот не е токсичен за растението.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете A.R.T.S Roo rot(Wortelrot) - природен фунгицид против габични заболувања или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Аплицирање и дозирање:
Исцелување 50ml(приближно 10m2) во литар вода и испрскајте ги растенијата.
Превентивно: Пред да ги садите младите растенија(резници), потопете ги во раствор од 50ml во литар вода. Ова дава подобар првичен раст и заштита во текот на 6 недели.

Нови продукти

Нашите водечки брендови