КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ LED ОСВЕТЛУВАЊЕ Apollo 10 LED (450W) - LED лампа за раст и цветање

Apollo 10 LED (450W) - LED лампа за раст и цветање

Цена: 31,130.00ден
 • Код:
  2406
 • Тежина:
  8.200 кг

Високи перформанси и оптимизиран за PAR!

 

 • Растенијата растат побрзо, а цветовите се пообемни
 • Високи перформанси - моќни 3W BridgeLux / Epistar диоди, ниска потрошувачка на енергија
 • Со вграден моќен вентилациски систем Cool и Qieter
 • Револуционерна термо-алуминиумска плоча што работи на 80% пониска температура од светлата со висок интензитет (HID)
 • Лесна инсталација
 • Век 3 години, заштеда на енергија и заштита на животната средина

 

Спецификации:

 • Оптимизиран Full Spectrum
 • Живот: > 50 000 часа
 • LED бр. 150 бр x 3W Bridgelux / Epistar диоди
 • Максимална моќност: 450W
 • Просечна моќност: 364W
 • Агол: 90 степени и 120 степени мешани диоди, различните светлини во боја се приспособуваат многу добро
 • Продолженост на векот > 3 години
 • Гаранција 2 години
 • Работна температура -20 до 40 степени
 • 6000Lm
 • Осветлена површина 1,5 m2

 

Пакетот вклучува:

1 x Apollo LED панел
1 x Комплет за монтирање
1 x Кабел за вклучување
 • Нарачај за 1,500.00ден + Купете Apollo 10 LED (450W) - LED лампа за раст и цветање или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Лампата е покриена со гаранција за дефект, во период од две години од денот на купувањето. Уредот може да биде вратен само со фискална сметка. Ако се најде дефект кај уредот, тој ќе се санира или замени. 

Оваа гаранција НЕ опфаќа злоупотреба на уредот, случајно оштетување (кршење, топење), поправка од страна на неовластени лица.

Нови продукти

Нашите водечки брендови