КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ТЕРМО - ХИДРО МЕТРИ Thermo & Hygrometer - термо-хидро метар со меморија

Thermo & Hygrometer - термо-хидро метар со меморија

Цена: 1,210.00ден
  • Код:
    153
  • Тежина:
    0.500 кг

Компактен и удобен уред за мерење на влажноста и температурата

Термо-хидрометрите се уреди за комбинирано мерење на температурата и влажноста - два фактори чии вредности се важни за мониторирање во просторијата за одгледување.

 

Детали:

• Екран: Внатрешна / надворешна температура + Внатрешна влажност 
• Сензор за надворешна температура 
• Max / Min температура и влажност со мемориска функција  
• режим на прикажување на температурата: ° C / ° F 
• може да се стави на биро или на ѕид
• Големина на производот: 135 × 71 mm
  • Нарачај за 1,500.00ден + Купете Thermo & Hygrometer - термо-хидро метар со меморија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Нови продукти

Нашите водечки брендови