КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА GENERAL HYDROPONICS/TERRA AQUATICA ОСНОВНИ ЃУБРИВА MaxiBloom 1kg - суво минерално ѓубриво за раст

MaxiBloom 1kg - суво минерално ѓубриво за раст

Цена: 2,040.00ден
  • Код:
    1567
  • Тежина:
    1.100 кг

MaxiBloom представлява иновативна формула, чиишто цел е да предизвика обилно цветање и големи цветови/плодови.

 

Производот е во прав и е наменет за брзо растечки растенија. Во основа е мешавина од раствори во прочистена вода, минерали. Серијата Maxi е одлична и за хидропоника и за одгледување на почва. Користете MaxiBloom за време на цветната фаза.

 

Содржи калциум, магнезиум и сулфур - елементи кои недостасуваат во многу програми за растителна храна кои се неопходни за растенијата и за луѓето.

 

NPK: 5-15-14

Без разлика дали одгледувате во почва, кокос или хидро, ние често земаме здрави хранливи состојки здраво за готово, а најмногу се фокусираме на производи како што се PK стимуланси, засилувачи, стимуланси и додатоци. Но, основната хранлива материја е основата што вашето растение ја бара во раните фази од својот живот - па затоа веројатно заслужува поголемо внимание отколку што ние му даваме.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете MaxiBloom 1kg - суво минерално ѓубриво за раст или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

 

Во сите недели на светањето:

 

- почва, кокос, хидропоника:

1- ва и последна недела од цветањето: 1ml/4L

2- ра предпоследна недела од светањето: 3ml/4L

 

Последна недела од цветањето: 2ml/4L

 

*Наводнувајте со чиста вода без ѓубрива еднаш неделно. НЕ го мешајте правот директно со почвата! Користете го само растворен во вода!

 

- Ebb/Flow, NFT, аеропоника :

 

1- ва недела од светањето: 2ml/4L

2- ра до предпоследна недела од светањето: 5ml/4L

 


*НЕ го мешајте правот директно со почвата! Користете го само растворен во вода!

Нашите водечки брендови