КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА GENERAL HYDROPONICS/TERRA AQUATICA ОСНОВНИ ЃУБРИВА MaxiGro 1kg - суво минерално ѓубриво за раст

MaxiGro 1kg - суво минерално ѓубриво за раст

Цена: 2,040.00ден
  • Код:
    1566
  • Тежина:
    1.100 кг

MaxiGro е иновативна формула создадена да изгради цврсти корени, стебла и лисја.

 

Производот е во прав и е наменет за брзо растечки растенија со краток период на вегетација, како и за зелени салати. Во основа е мешавина од растворена, прочистена вода, минерали. Серијата Maxi е одлична и за хидропоника и за одгледување на почва.

 

Користете MaxiGro за време на фазата на раст и за време на транзитната фаза до цветањето. Содржи калциум, магнезиум и сулфур - елементи кои недостасуваат во многу програми за растителна храна кои се неопходни за растенијата и за луѓето.

Без разлика дали одгледувате во почва, кокос или хидро, ние често земаме здрави хранливи состојки здраво за готово, а најмногу се фокусираме на производи како што се PK стимуланси, засилувачи, стимуланси и додатоци. Но, основната хранлива материја е основата што вашето растение ја бара во раните фази од својот живот - па затоа веројатно заслужува поголемо внимание отколку што ние му даваме.

 

NPK: 10-5-14

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете MaxiGro 1kg - суво минерално ѓубриво за раст или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

 

Во сите недели на вегетација и првата недела на цветање:

 

- почва, кокос, хидропоника:

 

1- ва недела на раст: 1ml/4L

2- ра недела на раст: 2ml/4L

3- та недела на раст 3ml/4L

1- ва недела на цветање: 2ml/4L

 

*Наводнувајте со чиста вода без ѓубрива, еднаш неделно. Немојте да го мешате правот директно со почвата! Користете го само растворен во вода!

 

- Ebb/Flow, NFT, аеропоника :

 

1- ва недела на раст: 2ml/4L

2- ра недела на раст: 5ml/4L

3- та недела на раст: 5ml/4L

1- ва недела на цветање: 2ml/4L

 

*НЕ го мешајте правот директно со почвата! Користете го само растворен во вода!

Нашите водечки брендови