КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА GUANOKALONG СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Complete organics 1kg - суво органско ѓубриво за раст и цветање

Complete organics 1kg - суво органско ѓубриво за раст и цветање

Цена: 1,020.00ден
  • Код:
    1545
  • Тежина:
    1.100 кг

Complete organics буквално го вклучува целиот спектар на GK препарати во еден! 

 

Органска мешавина од алги во прав, пепел, прав од памучно семе, рибино брашно и пепел од вулканска глина. Оваа уникатна мешавина содржи вкупна вредност на NPK елементарен. Вкупната pH вредност е 5,9, а вредноста на ЕC е 1,3. Таа е погодна за одгледување на отворено и затворен простор.

 

Рибиното брашно има високи вредности на азот и фосфор (NPK 5-4-1), што обезбедува енергичен раст. Палмовата пепел се користи како цветен бустер, благодарение на неговата неверојатна содржина на калиум (NPK 0-1-30). Конечно, правта од алги е одличен извор на микроелементи и често се користи како додаток во исхраната.

Стимулансите за раст и цветање обезбедуваат дополнителна доза на хранливи материи и елементи во трагови на основната храна (основно ѓубриво). Тие се важен дел од програма за исхрана затоа што ја надградуваат основата и затоа произведуваат одлични резултати кои ги очекувате.
 

Органски, течни и цврсти, почвни адитиви засновани на лилјак на познатата марка Guanokalong.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Complete organics 1kg - суво органско ѓубриво за раст и цветање или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

 

Измешајте Complete Organics во сооднос:

Light (слаба мешавина) = 0.5L, 

Medium (средно збогатување) = 1L, 

(силно збогатување) = 3L со секои 50 литри почва.

Започнете со ѓубрење од 2-рата недела.

Нашите водечки брендови